» Domofony i Videodomofony

Wszystkie prezentowane w ofercie serie domofonowe i videodomofonowe są dostępne w dwóch wersjach:

1.analogowym (Sound System)który przeznaczony jest do zastosowania w małych obiektach, najczęściej w zabudowie jednorodzinnej.

2.cyfrowym wykorzystywanym przy zastosowaniu w dużych obiektach zabudowy wielorodzinnej. W systemie cyfrowym oferowanym przez firmę ELVOX wyróżniamy dwa podstawowe systemy podłączeń:


a)digi bus  


Jest to najbardziej zaawansowany system. Pozwala na budowanie praktyczne dowolnych instalacji w dowolnych zależnościach działania. Kaseta może obsłużyć do 9999 lokatorów i może być montowana jako: nadrzędna, podrzędna, równoległa itd. Słuchawka domofonowa pracuje na instalacji czterożyłowej lub dwużyłowej. Videodomofon pracuje na instalacji 7 żyłowej + kabel koncentryczny 75 Ohm, 5 żyłowej + kabel koncentryczny 75 Ohm, UTP 4x2x0,5 lub dwużyłowej. System może współpracować z centralką portierską, przypominającą aparat telefoniczny, która umożliwia połączenie każdego lokatora z portierem i odwrotnie. Centralka portierska posiada również opcję dzień-noc, co oznacza, iż portier w wyznaczonej porze może przejmować wszystkie wezwania zewnętrzne bez zakłócania spokoju lokatorów. Słuchawka lub videodomofon może być wyposażony w system regulacji głośności dzwonienia z wyłącznikiem sygnału dzwonienia, sygnalizowanego rozświetleniem diody LED. Posiada również możliwość ustawiania różnych sygnałów dzwonienia oraz podłączenie innych urządzeń, które można uaktywniać za jego pośrednictwem (światło, kamery, dodatkowe drzwi, bramy wjazdowe etc)

W kasecie zewnętrznej programujemy:

  •     długość pracy rygla elektromagnetycznego
  •     długość trwania rozmowy
  •     długość czasu oczekiwania na rozmowę
  •     ilość dzwonków oznajmiających

b)2 wires

 

 Jest to system domofonowy i wideofonowy, który może obsłużyć do 999 lokatorów. Każdy element systemu (słuchawka, monitory, kasety portierskie, kasety wejściowe) pracują na dwużyłowej instalacji.

Doskonale nadającym kablem do tych instalacji jest bardzo popularny kable komputerowy UTP cat5.


W kasecie zewnętrznej programujemy:

  •     długość pracy rygla elektromagnetycznego
  •     długość trwania rozmowy
  •     długość czasu oczekiwania na rozmowę
  •     ilość dzwonków oznajmiających


Technologia: Wszystkie produkty każdej z prezentowanych serii stylistycznej dostępne są we wszystkich systemach: analogowy, cyfrowy DIGI-BUS i 2 WIRES. Różnią się jedynie elektroniką wewnątrz.

Dostępne w ofercie kasety wejściowe charakteryzują się dowolnością w sposobie instalacji. Moduły, z których składają się panele możemy zastosować w konfiguracji poziomej, w kwadracie lub pionowo według indywidualnych upodobań klienta.

Kasety mogą być wykonane w kolorze standardowym, jak również w innej dostępnej w ofercie kolorystyce.

Materiały użyte do produkcji urządzeń ELVOX są odporne na wszelkie wpływy czynników atmosferycznych takich jak: deszcz, słońce czy niska temperatura. Oferujemy produkty wykonane z aluminium lakierowanego, aluminium anodowanego, stali nierdzewnej, stali wzmacnianej jak również wykonanie w specjalnej technice mosiądzu. Zamontowana w kasecie kamera posiada sterowanie wertykalnym położeniem z wewnętrznego odbiornika videodomofonowego.
Odbiorniki wewnętrzne, czyli słuchawki i videodomofony budowane są w kilku wersjach stylistycznych. Mogą być również wykonane w kilku wersjach kolorystycznych. Videodomofony występują w wersji czarno-białej lub kolorowej z monitorem LCD w różnych rozmiarach ekranu

Z boku zakładki poszczególnych systemów.